Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zombie z przyszłości - Watch Dogs Legion otrzyma dziś tryb z nieumarłymi

Aktualizacja: tryb na razie tylko na PC, za darmo dla posiadaczy gry.
  • Tryb będzie na razie w fazie alfa
  • Zespoły czterosobowe
  • Zadaniem graczy jest dotarcie do punktu wyjścia i odpieranie ataków zombie

Aktualizacja: Legion of the Dead jest już dostępny na PC. Każdy nabywca Watch Dogs Legion może pobrać go przez aplikację Ubisoft Connect jako osobną produkcję. Tryb jest aktualnie w fazie alfa, a na konsole trafi w nieokreślonym bliżej czasie - kiedy przejdzie w betę.

Z wpisu deweloperów na oficjalnym blogu dowiadujemy się, że każdy gracz rozpoczyna zabawę w skórze losowej postaci, do której przydzielony zostaje losowy gadżet. Za udane ucieczki z zainfekowanego Londynu otrzymujemy walutę zwaną Z-Creds, którą możemy przeznaczać na lepsze wyposażenie w kolejnych próbach.


Oryginalna wiadomość: Dość niespodziewanie, Watch Dogs Legion zostanie dziś w ramach aktualizacji 4.5 wzbogacone o tryb Legion of the Dead, pozwalający zmierzyć się z hordami zombie w drużynach składających się maksymalnie z czterech osób. Jest też możliwość zabawy w pojedynkę.

Zadaniem graczy jest dotarcie do punktów ewakuacji, gromadząc po drodze największą możliwą ilość zapasów. To tryb PvE, więc zombie kierowane są przez sztuczną inteligencję. Na mapie oprócz nieumarłych znajdują się też ludzcy przeciwnicy, a śmiałkowie mogą uciec się nie tylko do otwartej walki, ale też skradania i tradycyjnego dla serii hakowania. Są też znane z „podstawki” umiejętności specjalne postaci.

Serwis IGN opublikował 20-minutowy materiał, w którym można zobaczyć nowy dodatek w akcji.

Legion of the Dead jest jeszcze w trybie alfa, a deweloperzy podkreślają, że najprawdopodobniej będzie potrzebował balansu, w osiągnięciu którego pomoże odzew społeczności fanów.

Nie jest jeszcze jasne, czy tryb będzie darmowy, czy będzie trzeba za niego zapłacić.

To nie koniec rozwoju Watch Dogs Legion. Ubisoft ma jeszcze w planach sporo dodatków, w tym duże DLC fabularne Bloodlines, które pozwoli wcielić się w Aidena Pearce'a z „jedynki” (lipiec), a także postać i misje nawiązujące do serii Assassin's Creed (sierpień).

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze