Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zmiany w 3. sezonie „Wiedźmina”. Twórcy chcą naprawić relację Yennefer i Geralta

Uwaga na spoilery.

Nastąpią poważne zmiany w trzecim sezonie serialu „Wiedźmin”, który zmierza na platformę Netflix. Twórcy rzekomo wzięli sobie do serce krytykę ze strony fanów i ponownie pochylą się nad relacją Yennefer i Geralta.

Uwaga na spoilery związane z fabułą trzeciego sezonu.

Przypomnijmy, że uwagi dotyczyły głównie zauważalnego odejścia autorów serii od materiału źródłowego. W drugim sezonie zaszło nieco zmian w stosunku do Yennefer. Czarodziejka nie wzięła pod swoje skrzydła Ciri w Świątyni Melitele w wyniku czego nie związała się między nimi relacja matka-córka.

Co więcej, ukochana Geralta zmanipulowana przez Voleth Meir chciała poświęcić życie Dziecka Niespodzianki w zamian za odzyskanie swoich mocy. Ostatecznie czarodziejka pod koniec sezonu podjęła próby odkręcenia całej sytuacji. Nie spodobało się to fanom znającym treści książek Andrzeja Sapkowskiego oraz samemu Wiedźminowi.

Drugi sezon „Wiedźmina” przyniósł sporo emocji

Źródła dobrze poinformowanego portalu Redanian Intelligence donoszą, że z tego powodu trzecia odsłona serialu ma rozpocząć się wyjątkowym, lecz niewielkim rozdziałem dotyczącym chłodnych relacji Yennefer i tytułowego łowcy potworów. Czarodziejka zacznie wysyłać do niego listy, w których będzie określać go mianem „przyjaciela”. Z czasem Geralt w wyniku różnych zdarzeń zmieni swoje podejście, a cała trójka bohaterów wyląduje nieoczekiwanie na festiwalu Belleteyn.

W kulminacyjnym momencie Wiedźmin zdecyduje się nawet powierzyć Yennefer opiekę nad Ciri, które wspólnie udadzą się do Aretuzy. Dodajmy, że pierwszy odcinek ma zostać zatytułowany „Shaerrawaedd”, co sugeruje, że być może całe trio odwiedzie jeszcze starożytne elfickie ruiny.

Zauważmy, że trzeci sezon będzie ostatnim, w którym zobaczymy Henry’ego Cavilla w roli Geralta. Aktor ma zostać „odpowiednio uhonorowany” za zasługi i wkład w produkcję. Oficjalnie w czwartej odsłonie zastąpi go Liam Hemsworth.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze