Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapowiedziano Railway Empire 2 i Dungeons 4

Dla miłośników strategii.

Firma Kalypso Media nie próżnuje i jeszcze przed konferencją otwierającą Gamescom zapowiedziała dwie nowe produkcje, które pojawią się na targach: Railway Empire 2 oraz Dungeons 4.

Pierwsza strategia to - jak sugeruje nazwa - kolejna odsłona zasłużonej już serii. Podobnie jak w poprzednich częściach, wcielamy się w złego budowniczego podziemi, z których wysyłamy przeróżne potwory, by atakowały miasta na powierzchni - i gromadziły łupy. Kluczową nowością będzie zapewne kooperacja dla dwóch graczy.

Założenia Railway Empire 2 wyjaśnia sam tytuł. Zaczynamy w Europie lub Ameryce Północnej, a celem jest zbudowanie prosperującej firmy transportowej, dominującej na kontynencie. Zaczynamy w XIX wieku, a twórcy przygotowują „ogromne mapy”, 60 modeli lokomotyw i usprawniony system budowania torów.

W obu przypadkach premiera odbędzie się w przyszłym roku, na PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch. Co więcej, strategie w dniach premiery dostępne będą w Game Passie od Microsoftu.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze