Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapowiedziano Men of War 2, strategię w stylu Company of Heroes

Wschodni i zachodni front.

Zasłużona seria strategii Men of War od 2009 roku otrzymała już kilka części, lecz teraz studio Best Way zapowiedziało, że wraz z firmą wydawniczą 1C Entertainment przygotowuje Men of War 2.

Premiera w przyszłym roku, na PC.

Założenia rozgrywki pozostaną bez zmian. Otrzymujemy strategię w czasie rzeczywistym, koncentrującą się na starciach mniejszych oddziałów, na wschodnim i zachodnim froncie II wojny światowej.

Deweloperzy z Ukrainy zapewniają, że nowa część oferuje „jeszcze więcej jednostek o różnych specjalizacjach, nadzwyczajną wierność historyczną oraz nowy poziom doznań wizualnych i dźwiękowych” - czytamy w zapowiedzi.

Jedną z ważniejszych nowości ma być rozbudowana sztuczna inteligencja, podnosząca poziom wyzwania podczas potyczek, w których poprowadzimy nie tylko piechotę, ale także siły pancerne czy nawet powietrzne.

W ramach kampanii wcielimy się w dowódców Aliantów i Sowietów, walczących z III Rzeszą. Przejdziemy przez przeróżne historyczne pola bitew, kończąc na starciach w Berlinie, a taktykę urozmaici niszczenie otoczenia.

Nie może zabraknąć także zabawy wieloosobowej, reprezentowanej w Men of War 2 nie tylko przez klasyczną rywalizację, ale także z opcją zabawy w kooperacji. Ważne będzie też wsparcie modów.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze