Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiera Men of War 2 opóźniona na 2024 rok

W trosce o jakość.

Wbrew wcześniejszym zapewnieniom twórców, wojenna strategia Men of War 2 nie zadebiutuje na rynku we wrześniu. Tytuł zaliczył sporą obsuwę, za nowy termin przyjęto bowiem przyszły rok.

Przypomnijmy, że pierwotnie tytuł miał ukazać się jeszcze w 2022 roku, ale ukraińskie studio Best Way przełożyło premierę o kilkanaście miesięcy przez rosyjską inwazję na Ukrainę. Nowego terminu także nie uda się dotrzymać, ale w tym przypadku powód jest o wiele prostszy. Całość jest już podobno gotowa, ale deweloperom zależy na dostarczeniu gry w możliwie najlepszym stanie technicznym.

Otrzymaliśmy tak wiele świetnych sugestii, które postanowiliśmy wdrożyć, że pierwotny harmonogram nie pozwolił nam na usunięcie wszystkich błędów i problemów na wrześniową premierę” - napisano w komunikacie. „Uważamy, że nasi fani zasługują na grę w dopracowanym i wolnym od błędów stanie, dlatego prosimy ich o jeszcze trochę cierpliwości”.

Termin podany w zwiastunie jest nieaktualny

Twórcy zdradzili również, że Men of War 2 zaoferuje całkiem sporo opcji rozgrywki, w tym m.in. trzy kampanie fabularne i dwie historyczne. Dla fanów zabawy sieciowej przygotowano 15 trybów PvP i 8 trybów PvE, które będziemy mogli rozegrać na co najmniej 20 mapach.

Dla przypomnienia, Men of War 2 zmierza wyłącznie na PC. Mamy do czynienia ze strategią czasu rzeczywistego na wzór Company of Heroes, osadzoną w czasach drugiej wojny światowej. W ramach kampanii wcielimy się w dowódców Aliantów i Sowietów, walczących z III Rzeszą. Przejdziemy przez przeróżne historyczne pola bitew, kończąc na starciach w Berlinie, a taktykę urozmaici niszczenie otoczenia.

Jedną z ważniejszych nowości ma być rozbudowana sztuczna inteligencja, podnosząca poziom wyzwania podczas potyczek, w których poprowadzimy nie tylko piechotę, ale także siły pancerne czy nawet powietrzne. Tytuł zaoferuje kinową lokalizację, a więc polskie napisy.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze