Skip to main content

Wojenna strategia Men of War 2 opóźniona przez wojnę na Ukrainie

Twórcy chcą dopracować produkcję.

Twórcy wojennego RTS-a Men of War 2 ogłosili wczoraj przełożenie premiery na przyszły rok z powodu wojny, jaka wybuchła na Ukrainie po rosyjskiej inwazji. Gra zadebiutuje najwcześniej w przyszłym roku.

Ukraińskie studio Best Way miało siedzibę w Siewierodoniecku i musiało pomóc swoim pracownikom i ich rodzinom w przeprowadzce po wydarzeniach z 24 lutego 2022, w którym to okresie rozwój gry został wstrzymany” - czytamy w informacji prasowej od wydawcy.

Mimo to zespół wrócił do pracy i w ciągu ostatnich kilku miesięcy przeprowadził z pomocą wspierającej społeczności fanów kilka rund zamkniętych testów. Uważamy jednak, że dotrzymanie terminu nigdy nie powinno zagrażać jakości i cieszymy się, że Fulqrum Publishing zgodziło się dać nam czas potrzebny na wyprodukowanie naprawdę świetnej gry”.

Men of War 2 będzie strategią czasu rzeczywistego na PC, osadzoną w czasach drugiej wojny światowej. Gracz otrzyma kontrolę nad wieloma rodzajami sił zbrojnych - od piechoty po lotnictwo. Gra zapewni szybkie, pełne akcji bitwy, zaawansowaną sztuczną inteligencję oraz destrukcję otoczenia.

Zobacz także