Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Założyciele CD Projektu i Techlandu na liście stu najbogatszych Polaków magazynu Forbes

Pięciu przedstawicieli branży gier.

Dziennikarze polskiej edycji magazynu Forbes opublikowali tegoroczną edycję rankingu stu najbogatszych Polaków. W zestawieniu pojawiło się pięciu przedstawicieli rodzimej branży gier.

Na liście ponownie znalazł się Paweł Marchewka, czyli szef i założyciel Techlandu. Menedżer uplasował się na ósmej lokacie, z majątkiem szacowanym na ponad 3,5 miliarda złotych. Tym samym spadł o jedną względem poprzedniej odsłony.

Do rankingu trafili również ponownie główni akcjonariusze i założyciele CD Projektu. Na 13. miejscu jest Marcin Iwiński, który awansował o dziewięć pozycji - szacowane aktywa 2,30 miliarda złotych (wzrost o 63,8 procent w porównaniu do ubiegłego roku).

Techland pracuje obecnie nad Dying Light 2

Natomiast na 17. lokacie jest drugi ze współzałożycieli firmy - Michał Kiciński - z szacowanymi aktywami wynoszącymi 1,99 miliarda złotych (o 64,09 proc. więcej). Z kolei 32. miejsce zajmuje Piotr Nielubowicz, dyrektor finansowy, którego majątek wynosi 1,16 mld zł.

W zestawieniu zadebiutował również Adam Kiciński, prezes zarządu CD Projektu. Menedżer uplasował się na 80. pozycji, posiadając aktywa o szacunkowej wartości 631 milionów złotych. Obecni w rankingu przedstawiciele branży gier mają majątki wyceniane łącznie na 9,6 mld zł.

Należące do CD Projektu studio CD Projekt Red zajmuje się Cyberpunk 2077

Sukces założycieli rodzimych firm zajmujących się wirtualną rozrywką nie jest zaskoczeniem. Z opublikowanego w sierpniu ubiegłego roku raportu Forbesa wynika, że polscy twórcy warci są ponad 26 miliardów złotych.

Źródło: Forbes

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze