Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Forbes: polscy twórcy gier warci są ponad 26 miliardów złotych

CD Projekt największą firmą.

Magazyn Forbes opublikował raport poświęcony polskim producentom gier. Z obliczeń dziennikarzy wynika, że 25 największych rodzimych firm wartych jest łącznie 26,2 miliarda złotych.

Na czele sporządzonego przez redakcję pisma zestawienia uplasował się CD Projekt - spółka odpowiedzialna za serię Wiedźmin wyceniana jest na 18,74 miliarda złotych. Podkreślono, że wynik jest zasługą dużego zainteresowania powstającym Cyberpunk 2077 - analitycy szacują, że po premierze tytuł wygeneruje nawet 800 milionów złotych zysku netto.

Na drugiej lokacie jest znany z Dying Light 2 wrocławski Techland z rezultatem wynoszącym 3,53 miliarda złotych. Na ostatnim miejscu podium znalazło się zaś warte 1,10 mld zł studio 11 bit, a więc twórcy This War of Mine oraz Frostpunk.

Pierwsza dziesiątka największych polskich producentów gier według Forbesa

Na pozostałych pozycjach są przede wszystkim firmy przygotowujące tytuły mobilne - na przykład na piątej jest Ten Square Games, które słynie między innymi z Let's Fish i Fishing Clash. Dziennikarze zwracają uwagę, że segment projektów na smartfony oraz tablety wart jest 70,3 mld dolarów i rośnie najszybciej - 25,5 procent rocznie.

Aby uzyskać dostęp do pełnej wersji raportu poświęconego polskim producentom gier, na oficjalnej stronie Forbesa należy wpisać adres e-mail, na który zostanie przesłany dokument.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze