Skip to main content

Yakuza 6 opóźniona o miesiąc. Premiera zachodniej wersji 17 kwietnia

W planach demo.

Sega poinformowała, ze Yakuza 6 na rynkach zachodnich ukaże się później niż pierwotnie planowano. Premiera gry w Europie i Stanach Zjednoczonych odbędzie się 17 kwietnia.

Debiut przesunięto więc o niespełna miesiąc - początkowo produkcja miała ujrzeć światło dzienne 20 marca. Tytuł zmierza tylko na konsolę PlayStation 4. Warto zaznaczyć, że do Japonii trafił w 2016 roku.

Kazuma nieco się spóźni

W oficjalnym komunikacie przedstawiciele wydawcy wyjaśnili, że grę opóźniono z powodów „biznesowych”, choć konkretów nie ujawnili. Podkreślili tylko, że decyzji „nie podjęto lekko”, zaznaczając, że dodatkowy czas pozwoli lepiej przygotować się do premiery.

Jednocześnie poinformowano, że 27 lutego pojawi się demo gry. Szczegółów na temat treści, które gracze sprawdzą, nie podano, ale Japończycy mogli zapoznać się z pierwszym rozdziałem produkcji. Zainteresowani przeniosą postępy w zabawie do pełnej wersji.

„Szóstka” jest pierwszą odsłoną przygotowaną na nowym silniku Dragon Engine, stworzonym specjalnie z myślą o najnowszej konsoli Sony. Jedną z najważniejszych innowacji jest możliwość wchodzenia do walki bez ekranów ładowania i wczytywania specjalnych, zamkniętych lokacji.

Do tego opcja kupowania napojów z automatów wraz z dokładną kontrolą tempa picia - podczas jednoczesnego przemieszczanie się postaci. Przełom!

Nie brakuje także przeprojektowanych mini-gier, z których seria słynie: karaoke, walki w klatkach, rzutki, zarządzanie klubem, przeróżne maszyny arcade czy - nowości - wizyty w barze oraz wędkowanie z harpunem.

Zobacz na YouTube

Sega zapewnia, że Yakuza 6 to także ostatnia odsłona, w której głównym bohaterem jest Kazuma Kiryu. Akcję umieszczono zaraz po wydarzeniach z Yakuza 5, a główny wątek dotyczy dziecka Haruki Sawamury, której dorastanie obserwowali wszyscy fani serii na przestrzeni ostatnich odsłon.

Teraz młoda kobieta jest w śpiączce, po wypadku samochodowym, a gracz wyrusza na poszukiwania ojca ze słodkim bobasem ramieniu. Heros zapuszcza się w niebezpieczne zaułki miasta Onomichi Jingaicho, nieopodal Hiroszimy.

Read this next