Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Yakuza 6 zadebiutuje w Europie w marcu

Tylko na PS4.

Yakuza 6 zadebiutuje 20 marca na konsolach PS4 w Europie i w Ameryce Północnej, jako Yakuza 6: The Song of Life.

Premiera w Japonii odbyła się w grudniu ubiegłego roku.

Europo, nadchodzę!

„Szóstka” jest pierwszą odsłoną przygotowaną na nowym silniku Dragon Engine, stworzonym specjalnie z myślą o najnowszej konsoli Sony. Jedną z najważniejszych innowacji jest możliwość wchodzenia do walki bez ekranów ładowania i wczytywania specjalnych, zamkniętych lokacji.

Do tego opcja kupowania napojów z automatów wraz z dokładną kontrolą tempa picia - podczas jednoczesnego przemieszczanie się postaci. Przełom!

Nie brakuje także przeprojektowanych mini-gier, z których seria słynie: karaoke, walki w klatkach, rzutki, zarządzanie klubem, przeróżne maszyny arcade czy - nowości - wizyty w barze oraz wędkowanie z harpunem.

Sega zapewnia, że Yakuza 6 to także ostatnia odsłona, w której głównym bohaterem jest Kazuma Kiryu. Akcję umieszczono zaraz po wydarzeniach z Yakuza 5, a główny wątek dotyczy dziecka Haruki Sawamury, której dorastanie obserwowali wszyscy fani serii na przestrzeni ostatnich odsłon.

Teraz młoda kobieta jest w śpiączce, po wypadku samochodowym, a gracz wyrusza na poszukiwania ojca ze słodkim bobasem ramieniu. Heros zapuszcza się w niebezpieczne zaułki miasta Onomichi Jingaicho, nieopodal Hiroszimy.

W planach jest także wydanie kolekcjonerskie, zawierające dwie szklanki do alkoholu, foremki na kostki lodu, dwie podstawki pod wspomniane szkło oraz wiążące całość pudełko.

Warto jednocześnie przypomnieć, że 29 sierpnia na PS4 w Europie ukaże się Yakuza Kiwami, remake pierwszej Yakuzy z 2005 roku - gdzie Kazuma Kiryu debiutował.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze