Skip to main content

Spacer po Tokio w gameplayu z zachodniej wersji gry Yakuza 6

Uliczne walki i nie tylko.

W sieci pojawił się trwający nieco ponad piętnaście minut materiał prezentujący fragmenty rozgrywki z zachodniej wersji gry Yakuza 6, która w Europie i Stanach Zjednoczonych ukaże się z podtytułem The Song of Life.

Opublikowane przez serwis IGN nagranie koncentruje się głównie na eksploracji wirtualnego Tokio. Podczas spaceru po ulicach fikcyjnej dzielnicy Kamurocho bohater - znany z wcześniejszych odsłon cyklu Kazuma Kiryu - kilkukrotnie jest atakowany przez opryszków.

Kazuma podejmie się roli niańki

W starciach podopieczny korzysta przede wszystkim z własnych pięści oraz nóg. Potrafi jednak zrobić też użytek z broni białej oraz różnego rodzaju obiektów, w tym słupka drogowego.

Pokazano również kilka czynności pobocznych, których podejmiemy się w grze. Kazuma udaje się między innymi do siłowni, by popracować nad tężyzną fizyczną dokonując przysiadów i podnosząc ciężary. Ćwiczenia wykonuje się poprzez wciskanie przycisków, których symbole wyświetlają się na ekranie.

Jest też spojrzenie na dwie misje. W pierwszej bohater gromi grupkę pobierającą haracz od niewinnych obywateli, co sprowadza się do poobijania kilku wrogów. Następne zadanie to w zasadzie scena rozmowy Kiryu z nastolatkiem wyposażonym w kij do robienia selfie.

Zobacz na YouTube

Wydana w Japonii w ubiegłego roku produkcja jest kolejną odsłoną cyklu opowiadającego o japońskim świecie przestępczym. Kazuma musi ochronić syna znanej z wcześniejszych części Haruki Sawamury. W wyniku wypadku kobieta zapadła w śpiączkę.

Yakuza 6: The Song of Life ukaże się na początku przyszłego roku, tylko na PS4.

Zobacz także