Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xenoblade Chronicles X z kooperacją dla czterech graczy

Pierwsza część serii trafi na konsolę New 3DS już 2 kwietnia.

Xenoblade Chronicles X na Wii U zaoferuje możliwość wspólnej rozgrywki dla czwórki graczy - zapowiedziano podczas dzisiejszej prezentacji Nintendo Direct.

Deweloperzy zaznaczyli, że kooperacja będzie dostępna tylko w przypadku specjalnych misji, a nie bez przerwy.

Poinformowano także, że gracze będą „pasywnie łączyć się” z 32 innymi użytkownikami, by „wymieniać informacje lub przedmioty”. Nieznane są żadne szczegóły na temat tego elementu zabawy.

Akcja rozgrywa się na planecie Mira, na której rozbija się statek bohatera. Trafiamy do miasta New Los Angeles, gdzie rozpoczynamy przygodę. Twórcy przygotowali pięć zróżnicowanych kontynentów. W eksploracji pomogą oczywiście mechy, które umożliwią nawet latanie.

Gra zadebiutuje w Japonii w kwietniu. Data premiery w Europie pozostaje nieznana.

Nintendo zapowiedziało dziś również, że Xenoblade Chronicles 3D - pierwsza część cyklu z Wii - trafi na New 3DS już 2 kwietnia. Tytuł nie zadziała na starszej wersji konsoli.

Poniżej zapis japońskiej prezentacji.

Obydwie odsłony Xenoblade Chronicles to rozbudowane gry jRPG, w których bohater razem z towarzyszami przemierza rozległe lokacje i wykonuje zróżnicowane zadania. Walka jest bardziej dynamiczna, niż w innych japońskich RPG - postacie poruszają się w trakcie starć, zabrakło tradycyjnego systemu turowego.

O autorze
Komentarze