Skip to main content

Asasyni z karabinami. Assassin's Creed najwyraźniej będzie frakcją w strzelance Ubisoftu, XDefiant

Nowe wcielenie bractwa?

XDefiant zadebiutował niedawno, ale - jak to z grami-usługami bywa - to dopiero początek atrakcji, bo Ubisoft planuje poszerzenie zawartości dostepnej w swojej darmowej strzelance. Chodzi między innymi o kolejne frakcje, a jeśli wierzyć plikom ukrytym w grze, będzie to między innymi Assassin's Creed.

Połączenie Assassin's Creed z bronią palną to nie nowość, bo wielu członków bractwa - zarówno z głównych gier, jak i spin-offów - mogło z niej korzystać, ale mowa o nowoczesnym settingu i równie nowoczesnym orężu, co stanowiłoby już innowację.

„Problem” z frakcjami w XDefiant jest taki, że każda musi nawiązywać do serii lub gry Ubisoftu, a lista pasujących do strzelanki marek nie jest zbyt długa. Na razie frakcji jest pięć: Czyściciele (The Division), Zjawy (Ghost Recon), Libertad (Far Cry 6), Echelon (Splinter Cell) i DedSec (Watch Dogs 2). Niewykluczone więc, że bardziej sensowne pomysły powoli się już kończą.

W tym kontekście sens miałyby informacje, do których dotarł niejaki Rogue TX. Przeszukał on pliki gry i znalazł prawdopodobne nowości, które zmierzają do XDefiant. Oto frakcje, które według przecieku mają się ukazać w ciągu 12 miesięcy od premiery:

  • Asasyni z Assassin’s Creed
  • Operatorzy z Ghost Recon Breakpoint
  • Członkowie GSG9 z Rainbow Six Siege
  • Highwaymen z Far Cry: New Dawn

Planowane są też podobno Kórliki, w oryginalnej wersji znane jako Rabbids. W tym przypadku mowa raczej nie o frakcji, a dodatkowych przedmiotach kosmetycznych.

Rogue TX dotarł też do animacji, nazw map, nowych broni, umiejętności i różnych elementów graficznych, ale tweety zostały już storpedowane przez Ubisoft na mocy DMCA, czyli ustawy o prawie autorskim. W teorii działanie francuskiego wydawcy potwierdza więc, że leaker uderzył w czuły punkt - informacje zgodne z planami deweloperów.

O ile operatorzy z Ghost Recon Breakpoint, GSG9 i Highwaymen dobrze wpisują się w załżenia XDefiant, o tyle Asasyni mogą już zrodzić co najmniej kilka pytań. Trzeba jednak przyznać, że Ubisoft ma przed sobą niezwykłą szansę na ciekawe przedstawienie nowoczesnego (i bardzo bojowego) wcielenia bractwa Asasynów - takiego, które nie stroni od broni palnej. Może dostaniemy też nową wersję ukrytego ostrza, przystosowaną do nowoczesnej walki? Trzymamy kciuki za udane pomysły.

„XDefiant nie jest zabójcą Call of Duty, ale to zaskakująco udana strzelanka” - napisaliśmy niedawno o darmowej grze Ubisoftu. Zachęcamy do przeczytania naszych wrażeń, jeśli jeszcze nie mieliście okazji.

Zobacz także