Skip to main content

XDefiant - lagi i mało FPS na karcie graficznej AMD: co zrobić

Problem z kartami graficznymi Radeon.

Darmowa strzelanka XDefiant od Ubisoftu zadebiutowała niedawno i wciąż boryka się z pewnymi problemami. Jednym z nich - i praktycznie uniemożliwiającym zabawę - jest uruchamianie się gry w bardzo małej liczbie klatek na sekundę, co obserwujemy już w menu. Na tej stronie wyjaśniamy, jak poradzić sobie z problemem.

Okazuje się, że usterka dotyka głównie użytkowników, którzy wcześniej posiadali kartę graficzną Nvidia GeForce, a potem zmienili ją na produkt z rodziny AMD Radeon. Jeśli nie usunęliśmy dokładnie wszystkich elementów starych sterowników graficznych, to tytuł może działać o wiele wolniej, niż powinien.

Aby usunąć stare sterowniki na systemie Windows 10 lub 11, musimy otworzyć program Ustawienia, a następnie przejść do zakładki Aplikacje, a potem Zainstalowane Aplikacje. W polu wyszukiwania wpisujemy Nvidia, a następnie odinstalowujemy wszystkie widoczne programy tej firmy, poprzez kliknięcie na każde pole i wybranie opcji Odinstaluj. Wyjątkiem jest tu klient usługi GeForce NOW, który nie ma wpływu na działanie karty graficznej.

Proces ten można przeprowadzić także poprzez Panel Sterowania i zakładkę Programy i Funkcje - efekt będzie ten sam

Po wykonaniu tej prostej operacji należy uruchomić ponownie komputer. Kiedy już to zrobimy, możemy spróbować uruchomić grę, która teraz powinna już działać płynnie. Jeśli jednak sytuacja nie uległa poprawie, to w naszym wypadku problem może być bardziej skomplikowany i najlepiej powinniśmy poczekać na stosowną aktualizację gry.

Zobacz też: XDefiant - poradnik frakcji i zdolności

Zobacz także