Skip to main content

XDefiant przyciągnęło rekordową liczbę graczy. Ubisoft może być zadowolony

Ale czy wynik uda się utrzymać?

Wydane w poniedziałek XDefiant zaliczyło najbardziej udaną pod względem popularności premierę pośród wszystkich gier Ubisoftu. Według doniesień Toma Hendersona, w około 2,5 godziny strzelankę uruchomiło ponad milion graczy.

Dane nie pochodzą bezpośrednio od Ubisoftu, lecz właśnie Hendersona, czyli jednego z najbardziej zaufanych insiderów związanych z francuskim wydawcą. „W pewnym momencie dnia premiery do gry zalogowanych było pół miliona graczy jednocześnie” - przekazał na łamach artykułu w Insider Gaming.

Jak czytamy dalej, w ciągu kolejnych 48 godzin liczby wzrosła do 3 milionów unikalnych użytkowników i około 300 tysięcy osób grających jednocześnie pośród wszystkich platform. Co prawda nie wiadomo, czy wyniki utrzymają się przez kolejne dni, ale dobicie do miliona graczy w mniej niż 3 godziny to dla Ubisoftu rekord.

Zobacz na YouTube

Na sporą popularność strzelanki wpływa oczywiście fakt, że jest dostępna za darmo i nie wymaga do grania sprzętu z najwyższej półki. Teraz Ubisoft musi się jeszcze postarać, aby XDefiant nie podzieliło losów wydanego w grudniu The Finals, którego świetna passa trwała - mniej więcej - 3 miesiące.

Premiera XDefiant wypadła bardzo dobrze pod względem liczb, choć inną kwestią jest to, ilu graczy zalogowanych do gry dostało się w ogóle do meczu. Przez pierwsze kilka godzin po premierze tytuł miał problem z serwerami matchmakingu, ale sytuację udało się uratować.

Zobacz także