Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wzmianka o horrorze Siren w rumuńskiej informacji prasowej Sony była pomyłką

Chodziło o Rime.

Na początku tego tygodnia w informacji prasowej od rumuńskiego oddziału Sony doszukano się wzmianki na temat Siren, sugerując rozpoczęcie prac nad kolejną odsłoną popularnej serii horrorów.

Serwis IGN zdołał potwierdzić oficjalnie u producenta PS4, że zamieszczenie informacji na temat Siren było jedynie pomyłką. Chodziło o Rime - projekt studia Tequila Works.

„Wymienienie Siren było błędem, na liście powinno znaleźć się Rime. Sirem było roboczym tytułem dla Rime, jeszcze przed ogłoszeniem na targach Gamescom w 2013 roku” - zapewnia przedstawiciel Sony.

Seria survival horrorów Siren (znana w Europie jako Forbidden Siren) debiutowała w Japonii w 2003 roku na PlayStation 2. Trzy lata później na tej samej konsoli wydano sequel, a trylogię zamyka Siren: Blood Curse z 2008 r., już z PS3.

Tymczasem Rime to przygodowa gra akcji, gdzie głównym zajęciem graczy będzie eksploracja ruin zapomnianej cywilizacji. Tytuł ukaże się na PlayStation 4. Nie znamy jeszcze daty premiery.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze