Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wysyłka Steam Deck zgodnie z harmonogramem - zapewnia Valve

Byle do lutego.

Valve opublikowało „styczniową aktualizację”, oferując zapewnienia dla osób czekających na dostawy Steam Deck. Pierwsze urządzenia powinny trafić do klientów zgodnie z planem, w lutym.

„Pomimo globalnej pandemii oraz problemów z zaopatrzeniem i transportem wygląda na to, że uda nam się je przekazać do wysyłki do końca lutego” - napisano w komunikacie.

Warto przypomnieć, że część kupujących miała otrzymać sprzęt jeszcze w ubiegłym roku, lecz w listopadzie zdecydowano się na zmianę planów właśnie przez wymienione wyżej czynniki.

Trwają testy

W lutym przenośne komputery otrzymają tylko osoby, która zamawiały jako pierwsze. Dla nowych zainteresowanych na oficjalnej stronie w sklepie widnieje już napis „oczekiwana data możliwości złożenia zamówienia: po 2. kwartale 2022 roku”.

Producent dodaje, że „równolegle trwają prace i testy programu zgodności z Deckiem. Wkrótce będziecie mogli sprawdzić zgodność wciąż powiększającego się zestawu gier z urządzeniem”.

Trwa też wysyłka zestawów deweloperskich, by jak największa liczba deweloperów mogła sprawdzić własne tytuły w celu uzyskania zielonej odznaki „Zweryfikowane na Decku”, co gwarantuje sprawne działanie na urządzeniu.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze