Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wyścigowe Project Cars 2 z przybliżoną datą premiery

Pojawią się auta „znanych marek”.

Przedstawiciele studia Slightly Mad ujawnili przybliżoną datę premiery Project Cars 2 - kontynuacji wydanej w maju 2015 roku gry wyścigowej, współfinansowanej przez fanów. Produkcja powinna ukazać się we wrześniu.

Informację o debiucie podał Ian Bell - dyrektor generalny brytyjskiej firmy - we wpisie opublikowanym na oficjalnym forum projektu.

Menedżer zaznaczył jednocześnie, że termin może się zmienić, ponieważ przed deweloperami jest jeszcze trochę pracy. Twórcy muszą między innymi zająć się interfejsem użytkownika oraz trybem kariery.

Jedną z wad oryginału była niezbyt duża liczba pojazdów od znanych producentów. W innym wpisie Bell podkreślił, że w kontynuacji „nie zabraknie aut żadnej ze znanych marek”. Dotychczas ujawniono, że tytuł zaoferuje łącznie ponad 200 samochodów, podzielonych na 40 klas.

Project Cars 2 zapowiedziano w czerwcu 2015 roku, a więc miesiąc po premierze pierwszej części. Gra zmierza na trzy platformy - PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Tak jak w przypadku oryginału, można zagwarantować sobie dostęp do wczesnej wersji tytułu, wpłacając na konto projektu co najmniej 50 funtów - około 256 zł.

Poza wspomnianymi wyżej 200 autami, w grze znajdzie się jeszcze tyle samo tras, które umiejscowione zostaną w 50 lokacjach. Do tego nowe rodzaje zawodów - między innymi wyścigi rallycross, hiliclimb i touge.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze