Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wykopane z pustyni kopie E.T. trafiły na serwis aukcyjny eBay

Nawet 500 dolarów za sztukę.

Zgodnie z obietnicami, wykopane z pustyni w Nowym Meksyku kopie klasycznej produkcji E.T.: The Extra-Terrestrial dostępne są w sprzedaży w serwisie aukcyjnym eBay.

Władze miasta Alamogordo oferują pudełka, które znaleziono w wykopie, gdzie ponad 30 lat temu firma Atari zakopała tony śmieci ze swoich fabryk.

W zależności od stanu opakowania, egzemplarze wyceniono na kwoty od 260 (ok. 880 zł) do 500 dolarów (ok. 1700 zł).

Kolekcjonerów mogą zainteresować także inne pozycje z pustyni, takie jak kopie Missile Command, Asteroids, Warlord i Defender. Ceny są już niższe - na poziomie 50 dolarów (ok. 170 zł).

Każde pudełko otrzymuje certyfikat autentyczności z numerem oraz dokumentacją fotograficzną, obejmującą także moment zakopywania gier w 1983 roku i „wykopaliska” z 2014 r. Sprzedawca nie gwarantuje, że gry będą działać.

Do sprzedaży trafi 1,3 tysiące kartridżów (obecnie na aukcjach jest około stu), z 792 tysięcy wykopanych. Część trafi także do muzeów na całym świecie.

Już 20 listopada Microsoft udostępni w usłudze Xbox Live film dokumentalny o pracach nad znalezieniem i wydobyciem śmietnika Atari w Alamogordo.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze