Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wydawca serii GTA rozczarowany platformą Google Stadia

"Obietnice były zbyt duże" - uważa szef Take-Two.

Dyrektor generalny Take-Two - Strauss Zelnick - skrytykował Google Stadia, czyli platformę umożliwiającą zabawę w „chmurze”. Szef firmy, która jest wydawcą gier z serii GTA, stwierdził, że po usłudze streamingowej można było spodziewać się więcej.

- Uruchomienie Stadii było zbyt powolne. Uważam, że obietnice były zbyt duże jak na obecne możliwości technologii, co poskutkowało rozczarowaniem konsumentów - wyjaśnił menedżer na konferencji Bernstein Annual Strategic Decisions Conference.

Zelnick jednocześnie zaznaczył, że wciąż jest zwolennikiem tak zwanego „grania w chmurze”, ponieważ dzięki niemu z wirtualną rozrywką mogłyby zapoznać się osoby, które nie posiadają konsoli. Dodał jednak, że platforma Google nie przyniosła rewolucji.

- Za każdym razem, gdy poszerzasz kanały dystrybucji, zwiększasz potencjalne grono odbiorców, dlatego w dniu debiutu Stadii wydaliśmy na nią trzy tytuły i zamierzamy wspierać tego typu usługi, o ile będą opierać się na sensownych modelach biznesowych - powiedział.

Google Stadia pozwala na rozgrywkę na różnych urządzeniach

Google Stadia w USA i kilkunastu innych krajach zadebiutowało w listopadzie ubiegłego roku. Nie obyło się jednak bez problemów, a platforma podobno nie cieszy się zainteresowaniem użytkowników - niektórzy twierdzą nawet, że okazała się „wielką klapą”.

Źródło: GameSpot

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze