Skip to main content

GeForce Now i Google Stadia trafią na telewizory LG

Jeszcze w 2021 roku.

  • GeForce Now i Google Stadia pojawią się na telewizorach LG w drugiej połowie 2021 roku
  • Usługi będą działały w sposób natywny

Na trwających właśnie targach CES przedstawiciele LG poinformowali, że jeszcze w 2021 roku na telewizorach firmy pojawią się GeForce Now i Google Stadia - usługi grania w tak zwanej „chmurze”.

To oznacza, że z obu wymienionych platform będzie można skorzystać bezpośrednio na odbiorniku, podłączonym do internetu - użytkownicy staną jedynie przed koniecznością pobrania stosownych aplikacji z dostępnego z poziomu urządzeń sklepu.

W oficjalnym komunikacie LG wspomina jedynie o integracji ze Stadią ale na konferencji prasowej podczas targów CES potwierdzono, że pojawi się też GeForce Now, o czym pisze portal TechCrunch. Wymienione usługi trafią na telewizory firmy w drugiej połowie 2021 roku.

W ofercie Google Stadia jest między innymi Cyberpunk 2077

Z informacji prasowej wynika, że platforma Google zawita nie tylko na przyszłe odbiorniki, ale także ubiegłoroczne modele - serwis zadziała bowiem na autorskim systemie webOS zarówno w wersji 5.0, jak i 6.0. Niewykluczone, że podobnie będzie z projektem Nvidii.

Stadia i GeForce Now pozwalają grać w „chmurze” - tytuły uruchamiane są na zewnętrznych serwerach i przesyłane przez internet do sprzętu odbiorcy - ale funkcjonują na innych zasadach. Pierwsza usługa wymaga kupna produkcji, a w drugiej włączamy pozycje nabyte na Steamie i w innych sklepach.

Zobacz także