Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Google Stadia zadebiutowała w Polsce

I siedmiu innych krajach.

  • Stadia pojawiła się w Polsce
  • Abonament Stadia Pro kosztuje 39 zł miesięcznie
  • Usługa uruchamia gry na serwerach w „chmurze”

Google nieoczekiwanie w Polsce uruchomiło Stadię, czyli platformę do grania w tak zwanej „chmurze” - tytuły uruchamiane są na zewnętrznych serwerach i przesyłane w czasie rzeczywistym do urządzenia odbiorcy.

Korzystanie z usługi jest bezpłatne - wystarczy założyć konto na stronie internetowej przedsięwzięcia. Aby uzyskać dostęp do gier, produkcje trzeba najpierw kupić, tak jak na Steamie i w innych cyfrowych sklepach. Na pierwszy zakup użytkownik dostaje 40 zł rabatu.

Zainteresowani mogą wykupić również subskrypcję Stadia Pro, która oferuje użytkownikom uzupełniany regularnie zestaw tytułów oraz możliwość zabawy w 4K, a także z HDR i dźwiękiem 5.1. Cena abonamentu w Polsce wynosi 39 zł, a pierwszy miesiąc jest darmowy.

Zobacz na YouTube

Google zaznacza, że do komfortowej zabawy wymagane jest łącze o minimalnej szybkości 10 megabitów na sekundę. Platformy można używać na komputerach oraz kompatybilnych telefonach i tabletach.

Usługa działa też na telewizorach, ale w tym przypadku niezbędne jest posiadanie przystawki Chromecast Ultra. Urządzenie można kupić, ale nie w pakiecie z kontrolerem dostosowanym do Stadii, ponieważ na razie nie jest dostępny w Polsce.

Platforma pojawiła się także w siedmiu innych europejskich państwach - Austrii, Czechach, Portugalii, Rumunii, Szwajcarii, Węgrzech i Słowacji.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Stadia

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.
Komentarze