Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Google Stadia zamyka własne studia deweloperskie

Z firmy odchodzi Jade Raymond.

  • Po 14 miesiącach od startu Google Stadia, zamknięto studia tworzące gry na wyłączność platformy
  • Dokończone zostaną niemal gotowe projekty
  • Większość pracowników trafi na inne stanowiska w koncernie internetowym

Google poinformowało, że zamyka własne studia, zajmujące się produkcją gier na platformę Stadia. To oznacza, że firma rezygnuje z przygotowywania własnych treści.

Działalność zakończyły dwa zespoły: w Montrealu i Los Angeles. Zaznaczono jednak, że ukażą się jeszcze produkcje, które miały pojawić się w „najbliższym czasie”, ale szczegółów nie przedstawiono - niewykluczone, że niektóre projekty deweloperów są bliskie ukończenia.

Z Google odeszła Jade Raymond

„Tworzenie najlepszych na świecie gier od podstaw trwa wiele lat i wymaga znacznych inwestycji, a koszty rosną wykładniczo” - wyjaśnia Phil Harrison, menedżer generalny usługi streamingowej, na blogu internetowego koncernu.

Większość pracowników zamkniętych studiów (podobno około 150 osób) przeniesiono na inne stanowiska w Google. Wyjątkiem jest Jade Raymond, która kierowała działem Stadia Games & Entertainment - deweloperka postanowiła odejść z firmy.

Usługa koncernu będzie nadal funkcjonowała, ale zmienią się priorytety - nacisk położony zostanie na współpracę z zewnętrznymi twórcami i wydawcami. Firma w 2021 roku chce zaoferować partnerom rozwiązania oparte na „zaawansowanej infrastrukturze technologicznej i narzędziach” platformy streamingowej.

„Wierzymy, że to najlepsza droga do przekształcenia Stadii w długoterminową działalność, która przyczyni się do rozwoju branży” - podkreśla Harrison. Zaznacza, że wciąż można korzystać z systemu Google, obiecuje też, że w ofercie pojawią się kolejne tytuły od innych podmiotów.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze