Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jedna z gier na Google Stadia wymaga pobrania aktualizacji, choć nie powinna

"To efekt błędu".

Wśród zalet Google Stadia - platformy pozwalającej grać w tytuły uruchamiane na zewnętrznych serwerach - jest brak konieczności pobierania aktualizacji. Okazuje się jednak, że jedna z gier dostępnych w usłudze nadal wymaga zainstalowania patcha.

Użytkownik forum Reddit o pseudonimie 121910 ujawnił, że przy próbie włączenia NBA 2K20 otrzymał komunikat informujący, że przed rozpoczęciem zabawy musi ściągnąć odpowiednie dane. Na dowód dołączył fotografię ekranu z paskiem postępu.

Bez aktualizacji gra się nie uruchomi (źródło: Reddit)

W rozmowie z naszymi kolegami z brytyjskiego Eurogamera internauta wyjaśnił, że zaktualizowanie gry zajęło mu około dwóch minut. Przyznał, że to pierwszy taki przypadek odkąd korzysta ze Stadii i był „lekko poirytowany”.

Biorąc pod uwagę, że usługa przesyła do odbiorcy treści w czasie rzeczywistym, do takiej sytuacji nie powinno dojść, ponieważ docelowo wszystkie patche są instalowane bezpośrednio na serwerze. Przedstawicielka Google o pseudonimie Grace przyznaje, że to usterka.

„To błąd gry, sprawiający, że na ekranie pojawia się niepoprawny komunikat. Wraz z deweloperami pracujemy nad rozwiązaniem problemu, poinformuję, gdy będę wiedziała coś więcej” - wyjaśnia na forum Reddit. Dodaje, że stosowna poprawka pojawi się po amerykańskim święcie Dziękczynienia.

Dziennikarz Digital Foundry spekuluje, że źródłem kłopotów może być fakt, że NBA 2K20 w wersji Stadia używa przestarzałego kodu, w którym obecny jest system wymuszający przeprowadzenie stosownej aktualizacji.

NBA 2K20 to jedna z gier dostępnych na Stadii

Sam 121910 przekonuje, że mimo nieoczekiwanego problemu z koszykarską produkcją, jest zadowolony z Google Stadia. Podkreśla, że do tej pory nie natrafił na żadne bardziej uciążliwe błędy czy usterki.

Pierwsze recenzje usługi są mocno krytyczne. Wątpliwości budzi jakość obrazu - większość gier nie osiąga obiecywanego poziomu oprawy wizualnej, którą można by porównać do 4K. Wiele gier działa w 60 FPS, ale jest to nieco inaczej odczuwalne przez opóźnienia.

Źródło: Reddit

Następnie: Podwójne XP w Call of Duty: Modern Warfare do 2 grudnia

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze