Skip to main content

Wyczekiwany konkurent Simsów opóźniony po raz kolejny. Twórcy wstrzymują premierę we wczesnym dostępie

Jeszcze trochę poczekamy.

Life By You, czyli rozwijany przez studio Paradox Interactive tytuł z gatunku „symulatorów życia” i potencjalny konkurent rządzącej tą niszą serii The Sims, nie pojawi się w zakładanym terminie. Twórcy potwierdzili, że tytuł zaliczy kolejne opóźnienie.

Witajcie. Po długim namyśle z przykrością ogłaszamy, że zdecydowaliśmy się wycofać datę premiery Life By You we wczesnym dostępie, ustaloną do tej pory na 4 czerwca. Nie była to łatwa decyzja. Zwłaszcza że rozumiemy oczekiwanie i ekscytację ze strony wielu graczy. Uważamy jednak, że potrzebny jest dodatkowy czas na rozwój” - napisał w wiadomości na forum Paradoxu wiceprezes firmy Mattias Lilja.

Chociaż chcielibyśmy już teraz podać nowy termin premiery, to uważamy, że lepiej będzie na razie wstrzymać się z takimi deklaracjami, aby uniknąć podawania kolejnej daty, której być może nie zdołamy dotrzymać. Więcej informacji przekażemy tak szybko, jak to możliwe. Do tego czasu chcemy szczerze podziękować za nieustające wsparcie i cierpliwość” - kontynuuje biznesmen.

Zobacz na YouTube

Wygląda więc na to, że premiera produkcji została jak na razie wstrzymana na czas nieokreślony. Przypomnijmy, że do tej pory produkcja zaliczyła już dwa przesunięcia startu. Pierwotnie miała ukazać się we wrześniu 2023 roku, a potem na początku marca tego roku. Termin ten zmieniono później na czerwiec, ale najwidoczniej i tym razem deweloperom nie udało się zdążyć ze wszystkim. Wcześniejsze opóźnienia tłumaczono chęcią wniesienia do gry poprawek rozgrywki zasugerowanych przez testerów oraz poprawą wydajności gry.

Głównymi cechami rozgrywki ma być otwarty świat możliwy do zwiedzania bez ekranów ładowania (w przeciwieństwie do serii The Sims, gdzie miasta wszystkich odsłon podzielono na osobne „parcele”), a także rozbudowane interakcje z NPC. Dotychczasowe zwiastuny prezentowały między innymi system pozwalający graczom samodzielnie wpisywać wypowiedzi protagonistów w tekstowym okienku, pozwalając w ten sposób na prowadzenie „naturalnych” rozmów z bohaterami niezależnymi.

Zobacz także