Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wyciekła potencjalna data premiery Vampire: The Masquerade 2

Źródłem jeden z dystrybutorów.

Trapione problemami Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 ukaże się rzekomo 27 października obecnego roku. Termin ujawniła firma Plaion, która jest dystrybutorem produkcji na niektórych rynkach.

Wieści przekazał użytkownik „Gamer&Trader” w serwisie X. Jak przytomnie zauważył, Fredrik Wester - szef finansującej prace firmy Paradox Interactive - zapewniał niedawno w tym samym miejscu, że fani produkcji „nie powinni przegapić” imprezy PAX West, która rozpocznie się 1 września. Być może wtedy otrzymamy potwierdzenie opisywanej daty.

Z drugiej strony, wydawca całkiem niedawno zwracał pieniądze osobom, którym znudziło się oczekiwania na realizację zamówienia przedpremierowego. Także wtedy obiecywano, że więcej szczegółów poznamy właśnie we wrześniu.

Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 to kontynuacja kultowego RPG z 2004 roku. Pierwotnie nad sequelem pracowało studio Hardsuit Labs, a premierę planowano na wiosnę 2020 roku. Później projekt wielokrotnie przekładano, a w końcu z zespołu odeszło kilka kluczowych pracowników. Wówczas produkcję przejął wydawca Paradox i skierował pracę do bliżej nieznanego studia, którego nazwy nie ujawniono do dzisiaj.

Projekt był wtedy podobno w tak złym stanie, że rozważano całkowite anulowanie. Ostatecznie zdecydowano się kontynuować przedsięwzięcie, chociaż pierwotna wersja trafiła do kosza i większość prac zaczęto od zera. Pod koniec zeszłego wspomniany Wester stwierdził, że data premiera zostanie ujawniona dopiero, kiedy będzie całkowicie pewna. Byle do września?

Akcję osadzono w uniwersum Świata Mroku, w którym wampiry i inne potwory żyją w tajemnicy obok zwykłych śmiertelników. Tytułowa Maskarada to zbiór zasad i działań mających pomóc wampirom pozostać niewykrytymi w społeczeństwie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze