Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ujęcia rozgrywki z Vampire: Masquerade Bloodlines 2 pokazują klany

Jest mrocznie.

Twórcy Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 zaprezentowali „pierwsze” ujęcia z rozgrywki, przy okazji prezentacji wampirzych klanów, które pojawią się w nadchodzącej produkcji.

„Pierwsze” w cudzysłowie, ponieważ gameplay już widzieliśmy, lecz z wersji gry, za którą odpowiadało jeszcze studio Hardsuit Labs. W 2021 roku wydawca - Paradox Interactive - zdecydował się na szeroko zakrojone zmiany, oddając projekt nowym deweloperom. Dopiero we wrześniu tego roku okazało się, że mowa o The Chinese Room i właśnie tę odsłonę teraz oglądamy.

Większą niespodzianką nie będzie zapewne fakt, że jest mrocznie - wampiry nie przepadają za słońcem. Akcję obserwujemy w perspektywie pierwszej osoby, gęsto wymachując rękoma - to sposób na rzucanie czarów korzystanie z wampirzych umiejętności.

Bloodlines 2 ukaże się jesienią przyszłego roku, a na dłuższy i bardziej konkretny pokaz rozgrywki poczekamy do stycznia. Platformy docelowe to PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Pierwotna koncepcja - za kadencji Hardsuit Labs - zakładała, że wcielimy się w początkującego wampira w mrocznym Seattle. Pomysł The Chinese Room nie zmienił miejsca akcji, ale o 180 stopni odwrócił nasze moce, ponieważ kontrolować będziemy potężnego wampira, przebudzonego ze snu.

Prezentowane klany określą, jakimi umiejętnościami będziemy dysponować, a do korzystania potrzebna będzie oczywiście krew. Zasoby uzupełnimy najlepiej przy zachowaniu tytułowej „Maskarady” - niekulturalnie jest posilać się przy świadkach.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze