Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W Vampire: Bloodlines 2 poczujemy się jak potężny wampir - obiecują twórcy

Plany są ambitne.

Deweloperzy ze studia The Chinese Room rzucili nieco więcej światła na wyczekiwane Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2. Wygląda na to, że tytuł pozwoli spełnić najbardziej wampirze pragnienia graczy.

Jak bowiem dowiadujemy się z dziennika deweloperskiego na oficjalnej stronie gry, twórcom zależało na wykreowaniu u gracza odpowiedniego poczucia „potęgi”. Z początku inspirowano się systemem walki z serii Dishonored, ale po jakimś czasie uznano, że skradankowy model nie sprawdzi się w przypadku sterowania wampirem.

Dla nas Kindred powinien tropić swoją ofiarę i atakować nieustraszenie jak drapieżnik” - wyjaśniają twórcy. „Chcemy stworzyć takie doświadczenie akcji, w którym grający czują się pewnie, niemal bawiąc się przeciwnikami”.

Jak czytamy dalej, rozgrywka w Vampire: Bloodlines 2 ma opierać się na dwóch elementach: krwawym i immersywnym systemie walki oraz eksploracji Świata Mroku. „Chcemy dać ci odpowiednie narzędzia w walce, dialogach oraz podróżowaniu po mieście” - wyjaśniają twórcy. „Kiedy wszystkie te elementy się połączą, poczujesz się jak prawdziwy wampir”.

Twórcy czują sie najwyraźniej dosyć pewnie, bo obiecują kolejne wpisy i komunikaty na temat postępów w produkcji. To miła odmiana po długiej ciszy, którą przerwano dopiero na początku września, gdy tytuł ogłoszony w 2019 roku doczekał się nowego zwiastuna. Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 ma zadebiutować jesienią przyszłego roku. Konkretnej daty jeszcze nie podano.

Fabuła gry zakłada, że zwiedzamy mroczne Seattle, które jest podobno oblężone z trzech stron. Oficjalny zwiastun zdaje się sugerować, że produkcja odchodzi od klasycznych elementów RPG i stawia na bardziej dynamiczną rozgrywkę. Cytowane The Chinese Room zajmowało się do tej pory tzw. „symulatorami chodzenia”, takimi jak Dear Esther czy Everybody's Gone to the Rapture.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze