Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wszystkie nowe gry twórców Wolfensteina zaoferują tryb online

Nie jest pewne w jakiej formie.

Przyszłe produkcje studia Machine Games, twórców najnowszych odsłon serii Wolfenstein, zaoferują komponent sieciowy - podkreślił producent wykonawczy w wywiadzie dla GamesBeat.

Debiutujący w najbliższy piątek Wolfenstein: Youngblood kładzie duży nacisk na aspekt kooperacji. Deweloperzy projektowali całą grę, poziomy i starcia z myślą o tym właśnie elemencie. Kolejne tytuły też mają eksperymentować z trybem multiplayer.

- Cały czas o tym rozmawiamy - powiedział Jerk Gustafsson. - Nie jestem tylko pewny co do formy i skali. To pierwszy raz, kiedy zrobiliśmy cokolwiek z online, zupełnie od podstaw.

Producent podkreślił, że granie w kooperacji przy sprawdzonym i dopracowywanym przez lata systemie walki sprawia wszystkim członkom zespołu „mnóstwo frajdy”.

- Jestem przekonany, że cokolwiek zrobimy w przyszłości, to będzie miało aspekt sieciowy, żebyś mógł grać z przyjaciółmi - dodał Gustafsson.

Wolfenstein 3 z kooperacją?

Z wypowiedzi tej wynika, że Machine Games będzie stawiać przede wszystkim na co-op. Producent zaznaczył także, że dla studia zawsze ważna pozostanie opcja ukończenia całej gry w pojedynkę - tak, jak ma to miejsce w Youngblood.

Źródło: GamesBeat

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze