Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Współtwórca serii Police Quest zbiera pieniądze na nową policyjną przygodówkę

AKTUALIZACJA: Kickstarter anulowany, twórcy kontynuują zbiórkę na stronie internetowej.

Aktualizacja: Z powodu znikomego zainteresowania twórcy postanowili anulować kampanię na Kickstarterze i kontynuować zbiórkę na oficjalnej stronie internetowej projektu.

Zmieniono także nieco podejście do produkcji. Jim Walls chce pozyskać 25 tys. dol., potrzebnych na stworzenie prototypu Precinct, który zachęci graczy do kolejnych wpłat. Prace powinny zająć dwa miesiące.

Na Kickstarterze przez ponad 3 tygodnie udało się pozyskać jedynie 85 tys. dol z planowanych 500 tys.

*

Szkic koncepcyjny z Precinct

Oryginalna wiadomość: Jim Walls, twórca serii Police Quest, zabiega na Kickstarterze o pół miliona dolarów na nowy projekt - Precinct. Podobnie jak gry Sierry, tytuł opowie o przygodach policjanta.

Głównym bohaterem jest funkcjonariusz Maxwell Jones, zatrudniony w skorumpowanym miasteczku Fraser Canyon w Kalifornii. Zaczynamy od roli typowego „krawężnika”, by szybko piąć się po szczeblach kariery.

Twórcy obiecują realistyczne policyjne procedury (Walls to były stróż prawa), prawdziwe sprawy kryminalne do rozwiązania oraz zajmującą fabułę.

Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, poruszając się w trójwymiarowych lokacjach. Poza zagadkami logicznymi i zbieraniem dowodów, w planach są także efektowne strzelaniny, pościgi i walka wręcz.

Precinct to próba „połączenia oryginalnych przygodówek Sierry z dzisiejszą technologią” - piszą sami twórcy.

Jeśli zbiórka zakończy się powodzeniem, gra ukażę się w czerwcu przyszłego roku na PC i Maca. Najniższa kwota, gwarantująca kopię gry, wynosi 30 dolarów (ok. 100 zł).

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze