Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wskrzeszone Tribes: Ascend dostało ostatnią aktualizację

To by było na tyle.

Sieciowa strzelanka Tribes: Ascend od studia Hi-Rez ponownie zostaje „porzucona”, choć twórcy popularnego Smite i kontrowersyjnego Paladins dopiero co wrócili do prac.

Deweloperzy jakiś czas temu skoncentrowali się właśnie na tej pierwszej - dochodowej - produkcji, porzucając dalszy rozwój serii Tribes. Brak aktualizacji i nowości sprawił, że gracze powoli się wykruszali.

„Gdybyśmy nie przygotowali innej gry, która może wspierać studio, serwery Tribes dawno byłyby już wyłączone” - zapewniał w 2013 roku szef Hi-Rez, Erez Goren.

Sukces innych tytułów - zwłaszcza Smite - sprawił jednak, że w styczniu tego roku Tribes: Ascend ponownie zaczęto rozwijać. Do teraz.

Deweloperzy opublikowali ostatnią aktualizację gry, zatytułowaną Parting Gifts (pol. prezenty na pożegnanie). Produkcja została podniesiona do wersji 1.4, a listę zmian znaleźć można na oficjalnej stronie - są to głównie mniejsze modyfikacje balansu.

Tribes: Ascend to darmowa, futurystyczna strzelanka, wydana w kwietniu 2012 roku. Gracze wybierają klasy postaci, bronie i inne wyposażenie, by ruszyć do walki na dużych mapach.

Co teraz z serią? Fani już od jakiegoś czasu apelują do Hi-Rez, by studio oddało licencję innej firmie, skłonnej zainwestować i przygotować coś nowego.

Jest też gra Midair od niezależnego Archetype Studios. Produkcja stawia na podobne założenia, z wieloma elementami zapożyczonymi właśnie z Tribes.

Warto dodać, że od października ubiegłego roku bez opłat pobrać można kompletną serię Tribes: Earthsiege, Earthsiege 2, Starsiege: Tribes, Tribes 2, Tribes: Aerial Assault oraz prequel Tribes Vengeance od Irrational Games.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze