Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

WoW Classic: Burning Crusade debiutuje w czerwcu

Powrót do przeszłości.

Blizzard ogłosił, że kampania Burning Crusade rozpocznie się w World of Warcraft już 1 czerwca, wiernie odtwarzając klasyczne rozszerzenie - wydane w oryginale w 2007 roku.

Gracze w Polsce będą musieli uzbroić się w nieco więcej cierpliwości, ponieważ dokładna godzina startu dla naszej strefy czasowej to dopiero 23:00.

Strefa Botanica

Wcześniej - 18 maja - na serwery trafi spora aktualizacja, w ramach której gracze wybiorą, czy chcą pozostać w klasycznej „erze” World of Warcraft, czy też chcą przejść właśnie do Burning Crusade. Można będzie też sklonować postać i grać w dwóch „czasach” jednocześnie.

Pierwsze klonowanie dostępne będzie za darmo, ale już za każde kolejne zapłacimy, i to sporo. Cena ustalona na 130 złotych już teraz wywołuje duże kontrowersje wśród społeczności fanów WoW.

Burning Crusade to pierwszy w historii dodatek do MMO studia Blizzard. Zadebiutował w 2007 roku, wprowadzając między innymi Outland - nową krainę z zupełnie innej planety. Wielu graczy właśnie tę wersję gry wspomina najlepiej.

Zgodnie z pomysłem na WoW Classic, wszystkie elementy rozszerzenia zostaną wiernie odtworzone, włącznie z ewentualnymi błędami z oryginału. Maksymalny poziom doświadczenia podniesie się więc do 70., pojawią się też dwie dobrze znane rasy: dranei oraz blood elves.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze