Skip to main content

Blizzard ostrzega graczy WoW Classic, by ograniczyli skakanie

Z powodu błędu.

Wciskanie spacji jest nałogiem dobrze znanym wszystkim miłośnikom World of Warcraft, lecz teraz błąd w wersji Classic może spowodować, że niepozorne skakanie może być śmiertelnie niebezpieczne dla postaci.

Na całe szczęście problem dotyczy jedynie Publicznych Serwerów Testowych. Blizzard przyznaje, że obecnie lepiej „unikać skakania podczas walki”, co może być sporym wyzwaniem, zwłaszcza że ciągłe podskakiwanie jest już niemal częścią DNA wszystkich miłośników WoW.

Bug sprawia, że postacie uderzane efektami crowd control - jak unieruchomienie czy ogłuszenie - są niekiedy rozłączane z serwerem. „Prawdopodobnie należy się tym zająć, ponieważ zdarzyło mi się to już trzy razy podczas levelowania, a ostatni przypadek zakończył moje życie” - zauważa jeden z graczy. „Śmierć, której można było uniknąć, nie jest zbyt fajna”.

Ten ostatni przypadek jest o tyle groźny, że niedługo na serwerach testowych WoW Classic powinien pojawić się tryb Hardcore, w którym śmierć będzie oznaczała konieczność rozpoczęcia zabawy od początku.

„Zdajemy sobie sprawę z tego problemu i mamy nadzieję, że poprawka pojawi się w aktualizacji już w tym tygodniu - odparł przedstawiciel Blizzarda, po czym zasugerował, żeby „w międzyczasie unikać skakania w walce”, co wywołało spore rozbawienie wśród społeczności, która po tylu latach grania spację wciska kompletnie nieświadomie.

„Wiem. Proszenie graczy WoW, by nie spamowali skokami, jest trochę jak proszenie ich, by nie oddychali. Przepraszamy, wkrótce będziecie mogli odzyskać spację, obiecuję!” - odparł pracownik studia.

Read this next