Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Władca Pierścieni: Gollum na nowym zwiastunie. Gracze nie są przekonani

Zwracają uwagę między innymi na grafikę oraz projekt postaci.

Wydawca Nacon opublikował nowy zwiastun tworzonej przez Daedalic Entertainment gry Władca Pierścieni: Gollum. Poznaliśmy dzięki niemu fragmenty fabuły, a także zobaczyliśmy kilka kluczowych dla historii postaci, takich jak Gandalf, emisariusz Saurona oraz tajemnicza elfka. Gracze jednak nie wydają się zachwyceni i krytykują tytuł w komentarzach.

Trailer przedstawia między innymi Smeagola przesłuchiwanego zarówno przez Gandalfa, jak i emisariusza, ukrywającego się w cieniu oraz walczącego z orkami, a także eksplorującego ruiny z nieznaną towarzyszką. Jak można wywnioskować, róże stronnictwa biorące udział w Wojnie o Pierścień próbują przeciągnąć głównego bohatera na swoją stronę.

Zwiastun najwidoczniej jednak nie spodobał się internautom, którzy wystawili mu na platformie YouTube sporo „łapek w dół” i w negatywnym tonie komentują zaprezentowane wideo. Na ten moment pomimo 47 tys. wyświetleń, materiał zdobył 570 „jaków” i prawie 700 „dislajków”. Użytkownikom platformy nie spodobał się między innymi projekt postaci zaprezentowany w filmie. Sam materiał można zobaczyć poniżej.

Nie wiem co o tym myśleć. Gollum wygląda bardziej jak Zgredek z Harry’ego Pottera” - napisał internauta o pseudonimie Dat Ankle. „Nie mam nic przeciwko różnym wizjom artystycznym, ale zrobienie Gandalfa z kruczo czarną brodą to coś niewybaczalnego” - dodaje Andrew Enright. „Trailer zainteresował mnie historią, ale mam wrażenie, że stylizowany artstyle zadziałał by lepiej niż pseudo-realizm. Patrzenie się godzinami na włosy Golluma wydaje mi się obrzydliwe” - pisze Maddison Ahlbrand.

Internauci nie są także przekonani co do poziomu graficznego produkcji. „Świetna grafika jak na grę z 2008 roku” - pisze Jack of Blades, pod którego komentarzem rozwinęła się krótka dyskusja o tym, czy dobra oprawa wizualna jest potrzebna w grach. „Tytuły AAA z 2015 roku wyglądały lepiej” - uważa Daniel Wrona. „Nie zapowiada się to dobrze, skoro nawet na trailerze widać spadki płynności” - zauważył użytkownik o nicku Spagman.

Oczywiście nie zabrakło też pochlebnych opinii. „Wygląda zdecydowanie lepiej niż poprzednie zwiastuny. Mają dobrą atmosferę i immersję, zdecydowanie wygląda to jak Władca Pierścieni. Teraz pozostaje kwestia, czy gameplay nie zawiedzie” - napisał MoneyMo. „Wreszcie twórcy, którzy próbują zrobić coś inaczej niż wszyscy. Podoba mi się i będę czekał na tę grę” - dodaje TheTolkienist. Władca Pierścieni: Gollum ma zadebiutować jeszcze w tym roku na konsolach obecnej i poprzedniej generacji, chociaż nie ma jeszcze konkretnej daty premiery.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze