Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Przynajmniej w jednym kraju Gollum sprzedaje się całkiem dobrze

Choć mowa o pudełkach.

Większym zaskoczeniem nie będzie fakt, że The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom już trzeci tydzień z rzędu okupuje pozycję lidera w zestawieniu sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Bardziej dziwić może stosunkowo wysoka pozycja The Lord of the Rings: Gollum.

Ten drugi tytuł, pomimo dobrze udokumentowanej, fatalnej jakości, zadebiutował bowiem na szóstej lokacie. Co więcej, w starciu dobrze znanych licencji produkcja poradziła sobie nawet lepiej, niż było w przypadku LEGO 2K Drive w ubiegłym tygodniu.

Z drugiej strony, serwis GamesIndustry opisuje, że Gollum zanotował „słabą premierę”, pomimo miejsca w pierwszej dziesiątce. To zapewne pokłosie faktu, że mówimy o zestawieniu firm GfK, które obejmuje jedynie wersje pudełkowe, bez uwzględnienia sprzedaży cyfrowej, która dominuje nie tylko w Wielkiej Brytanii.

Wracając do The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, zainteresowanie najnowszą odsłoną słynnej serii spadło o 50 procent w porównaniu z poprzednim tygodniem, co jednak wystarczyło, by „komfortowo” pokonać Fifę 23. Podium uzupełnia Hogwarts Legacy.

Różnica między świetnie przyjętymi przygodami Linka i atrakcjami oferowanymi przez Golluma nie może być większa. Ten pierwszy tytuł to średnia not w recenzjach na poziomie 95 procent, a drugi - najgorzej oceniana gra w tym roku.

Jak jednak wspominaliśmy w ubiegłym tygodniu, firma wydawnicza Nacon byłaby najwyraźniej zadowolona ze sprzedaży na poziomie 1 miliona egzemplarzy. Szóste miejsce w brytyjskim zestawieniu to zapewne krok we właściwym kierunku. Kto wie, być może już niedługo będziemy informować o sequelu.

Poniżej dziesięć najlepiej sprzedających się gier w pudełkach w Wielkiej Brytanii w okresie 21-27 maja:

Miejsce Poprzedni tydzień Tytuł
1 1 The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
2 2 FIFA 23
3 3 Hogwarts Legacy
4 5 Mario Kart 8: Deluxe
5 4 Star Wars Jedi: Ocalały
6 Nowość Lord of the Rings: Gollum
7 8 The Legend of Zelda: Breath of the Wild
8 12 Grand Theft Auto 5
9 9 Animal Crossing: New Horizons
10 10 Dead Island 2

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Lord of the Rings: Gollum

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze