Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lord of the Rings Gollum - znajdźki, kolekcja: do czego służą

Obiekty do zebrania i jak je znaleźć.

Podczas zabawy w grze Władca Pierścieni Gollum natrafimy od czasu do czasu na specjalne przedmioty kolekcjonerskie. Na tej stronie wyjaśniamy, do czego służą poukrywane w różnych lokacjach znajdźki i jak je odnaleźć.

Znajdźki - nazywane tu przedmiotami kolekcjonerskimi - nie pełnią w grze żadnej znaczącej funkcji. Stanowią jedynie „pamiątki” z różnych etapów przygody Smeagola. Nawet jedno z osiągnięć w grze, otrzymywane za znalezienie wszystkich, informuje w swoim opisie, że są to „nieprzydatne” rzeczy. Po przejściu do zakładki „Elementy kolekcji” na ekranie mapy (przycisk View na padzie Xbox lub touchpad na kontrolerze PlayStation) możemy natomiast obejrzeć znalezione do tej pory znajdźki i usłyszeć komentarze Smeagola o nich.

Obiekty do zebrania nie są zaznaczone na mapie ani oznaczone w wizualny sposób. Jedynie będąc w pobliżu obiektu do podniesienia usłyszymy charakterystyczny dźwięk, przypominający odgłos małych dzwonków. W takim wypadku powinniśmy przeszukać okolicę w poszukiwaniu znajdziek. Zwykle poukrywane są w trudno dostępnych miejscach albo obszarach poziomów, które ominęlibyśmy idąc we właściwym kierunku. Przedmioty do zebrania mogą być najróżniejsze - od figurek, przez obiekty codziennego użytku, aż po kości zwierząt czy zwykłe śmieci.

W sumie w grze trafimy na 36 przedmiotów do zebrania. W każdym rozdziale produkcji ukrytych jest od jednego do kilku przedmiotów. Aby sprawdzić, ile obiektów mamy do zebrania w danej lokacji, należy otworzyć ekran mapy. Informacje o znajdźkach znajdziemy w lewym górnym rogu ekranu.

Spis treści: Lord of the Rings Gollum - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Lord of the Rings Gollum - tryb towarzysza, jak kierować kompanami

Read this next