Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cristiano Ronaldo z niższą oceną w FIFA 23. Spadły też jego atrybuty

Efekt transferu do Al-Nassr?

Cristiano Ronaldo nie jest już tak dobrym piłkarzem w FIFA 23. EA zdecydowało się na obniżenie oceny i atrybutów portugalskiej gwiazdy futbolu.

37-letni Ronaldo, który przez lata miał jedną z najlepszych kart trybu Ultimate Team w FIFA, już na start FIFA 23 otrzymał mocny cios, bo wylądował dopiero na 8. miejscu rankingu piłkarzy. Teraz jest jednak jeszcze gorzej.

Ocena ogólna Ronaldo wynosi teraz 88, a więc o dwa punkty mniej niż na start FIFA 23. To najgorszy wynik od 2007 roku, kiedy grał w Manchester United.

Pogorszyły się też atrybuty Portugalczyka: przykładowo drybling spadł z 84 do 81, a wytrzymałość z 74 do 70. Dla porównania, ocena Lionela Messi wciąż utrzymuje się na poziomie 91 punktów, co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę, że poprowadził reprezentację Argentyny po zwycięstwo w Mistrzostwach Świata.

Jeśli chodzi o moment obniżenia oceny, w sieci znajdziemy sprzeczne informacje. Jedne źródła podają, że to efekt pozostawienia za plecami futbolu na poziomie elitarnym i przejścia do do saudyjskiego klubu Al-Nassr. Inni twierdzą, że „kara” nastąpiła już po rozwiązaniu kontraktu z Manchesterem United, kiedy Ronaldo był wolnym zawodnikiem bez klubu.

Jedno jest jednak pewne - tak źle nie było od wielu lat i fani Cristiano Ronaldo muszą pogodzić się z kiepskimi wieściami. Miłośnicy trybu Ultimate Team nie muszą się jednak martwić, bo „spadek formy” dotyczy jedynie trybów offline, a więc kariery i szybkiego meczu.

Wygląda więc na to, że na Cristiano Ronaldo w FIFA po prostu nadszedł już czas, choć nie powinno to umniejszać wyczynom napastnika. Choć jego „supermoce” nieco osłabły z wiekiem, skuteczność piłkarza wciąż jest imponująca, biorąc pod uwagę, że ma 37 lat.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

FIFA 23

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze