Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Apex Legends pokonało Battlefield 2042. EA podsumowuje 2022 rok

FIFA 23 liderem sportówek.

Electronic Arts opublikowało podsumowanie roku. Jak podano, najpopularniejszą grą sportową wydawcy była FIFA 23, podczas gdy w kategorii „nie sportowej” zwyciężyło darmowe Apex Legends.

Metodologia badania była prosta: liczyła się liczba unikatowych użytkowników, a także graczy aktywnych każdego dnia i miesiąca. Na specjalnej stronie internetowej znaleźć można szereg dodatkowych ciekawostek ze świat EA.

Dowiadujemy się między innymi, że gracze strzelili w Fifie 23 ponad 32,6 mld goli i rozegrali 14 mld meczów, tworząc też 28,8 mln drużyn w trybie FUT. Tymczasem najlepszą stajnią w grach F1 był Red Bull, a czołowym kierowcą - Max Verstappen. Jest też polski akcent: Joanna Jędrzejczyk była zdecydowanie najpopularniejszą kobietą w tytułach UFC.

Jeśli spojrzeć na inne gatunki, liderem zainteresowania było właśnie Apex Legends, co nie będzie chyba dużym zaskoczeniem - mowa przecież o popularnym i darmowym battle royale. Z podsumowania wynika, że najpopularniejszą przyczyną zgonu w The Sims 4 był zaawansowany wiek, a najpopularniejszą cechą postaci - romantyczność.

Jeśli mowa o Battlefield 2042, gracze korzystali najczęściej z karabinu M5A3, a w trybie Portal wkraczano najchętniej w erę Battlefield 3.

Na urządzeniach mobilnych - też bez niespodzianek - najpopularniejsza była FIFA 23, gdzie rozegrano 13,4 meczów. Tu także wymienić można najchętniej wybierają broń, ale w Apex Legends Mobile - to R-301, przed R99 i Flatline.

Read this next