Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 wiecznie żywy - sprzedaż przekroczyła 30 milionów egzemplarzy

Nowe wyniki.

CD Projekt poinformował, że sprzedaż Wiedźmina 3 przekroczyła 30 milionów egzemplarzy.

Względem kwietnia ubiegłego roku, kiedy ujawniono poprzedni wynik wypracowany przez Dziki Gon, produkcja znalazła dwa miliony dodatkowych nabywców. Polska firma przypomniała też, że wszystkie tytuły o przygodach Geralta rozeszły się w ponad 50 milionów sztuk.

Wiceprezes grupy CD Projekt - Piotr Nielubowicz - podkreślił, że 2020 rok był najlepszym dla Wiedźmina 3. Minione dwanaście miesięcy były jednymi z najlepszych pod względem sprzedanych egzemplarzy gry - wyższy rezultat osiągnięto tylko w roku premierowym.

Wpływ na dobre wyniki produkcji miała wersja na konsolę Switch. Według przedstawicieli polskiej firmy, wydanie przeznaczone na platformę Nintendo wypracowuje „bardzo dobre” rezultaty.

CD Projekt jednocześnie zaznacza, że Wiedźmin oraz Cyberpunk to marki, które stanowią filar rozwoju rodzimej spółki. To właśnie dzięki obu seriom warszawska grupa zdołała osiągnąć rekordowe wyniki finansowe, w tym ponad 2 mld zł przychodów.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze