Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 na Ultra w 8K - to moc GeForce RTX 3090

Są też filmy z innych gier.

Youtuber Bang4BuckPC Gamer podzielił się nagraniami z kilku wymagających sprzętowo gier, uruchomionych na mocnym PC w rozdzielczości 8K. Autor przetestował Wiedźmina 3, Horizon Zero Dawn, Final Fantasy 15 oraz Crysis 3.

Wideo zarejestrowano na komputerze wyposażonym w kartę graficzną GeForce RTX 3090 oraz podkręcony procesor Ryzen 3950X. Wiedźmin 3 w 8K i na ustawieniach ultra osiągał średnio 40 klatek na sekundę. Bang4BuckPC Gamer włączył wszystkie wymagające dla sprzętu opcje, w tym Nvidia Hairworks.

W przypadku Horizon Zero Dawn, autor zdecydował się na połączenie ustawień wysokich i ultra. RTX 3090 udało się dotrzeć do 30 FPS-ów, ale miejscami widoczne były drobne spadki.

Final Fantasy 15 działało średnio w 35-40 FPS (z włączonym DLSS i wyłączonym Nvidia VXAO), natomiast Crysis 3 osiągnął ponad 40 klatek na sekundę przy ustawieniach wysokich.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze