Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Watch Dogs Legion na PC ma problem z psującymi się zapisami rozgrywki

Ubisoft pracuje nad aktualizacją.
  • Błąd w Watch Dogs Legion na PC może kasować save'y
  • Usterka dotyczy najpewniej automatycznego zapisu
  • Gracze znaleźli tymczasowe rozwiązanie

Gracze donoszą o obecnym w Watch Dogs Legion na PC błędzie, który psuje zapisane postępy w rozgrywce.

Z relacji internautów - między innymi użytkowników Reddita i oficjalnego forum Ubisoftu - wynika, że gra kasuje lub uszkadza save'y, jeżeli produkcja nie jest wyłączana za pomocą stosownej opcji w menu głównym.

Inni gracze wspominają zaś o sytuacji, gdy towarzyszący kończeniu zabawy automatyczny zapis trwa bardzo długo. Wówczas część osób postanawia zamknąć tytuł w sposób awaryjny, czyli na przykład za pomocą kombinacji klawiszy ALT i F4, co jednak psuje pliki z postępami.

Problemem jest fakt, że gra oferuje tylko jedno miejsce na save i nie ma możliwości ręcznego zachowania rozgrywki. Uszkodzenie danych oznacza więc zazwyczaj konieczność rozpoczęcia przygody od nowa.

„Wiemy, że niektórzy gracze mają kłopoty i zamierzamy naprawić błędy w aktualizacji, która pojawi się 9 listopada” - zapewniają przedstawiciele firmy w oświadczeniu przesłanym serwisowi PC Gamer.

Użytkownik forum Reddit o pseudonimie Natanaeltedja znalazł tymczasowe rozwiązanie problemu. Należy wyłączyć usługę „chmury”, przełączyć klienta Ubisoft Connect w tryb offline i przypisać aplikacji Watch Dogs Legion jeden rdzeń procesora komputera.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze