Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wasteland 3 - postać: najlepsze umiejętości

Najbardziej opłacalne umiejętności w grze.

W grze Wasteland 3 dla twoich postaci dostępnych jest ponad 20 różnorakich umiejętności. Kilka z nich jest jednak bardzo ważnych i korzystanie z nich znacząco ułatwi ci zabawę. W niniejszym rozdziale prezentujemy najbardziej opłacalne umiejętności w grze.

Niezależnie od tego, jaki styl rozgrywki preferujesz - agresywny, nastawiony na walkę czy raczej pacyfistyczny, z naciskiem na dialog - warto zainwestować w następujące umiejętności postaci:

  • Naprawianie tosterów (1) - ta absurdalnie brzmiąca umiejętność pozwala, a jakże, naprawiać uszkodzone tostery, które znajdziesz w świecie gry. Każda tego typu naprawa pozwoli ci zdobyć cenny przedmiot, za który u handlarza otrzymasz olbrzymią ilość gotówki. Warto co kilka poziomów dorzucić tutaj 1 punkt.
  • Otwieranie zamków - w grze jest cała masa pojemników, skrzyń i sejfów, które wymagają tej zdolności, by dobrać się do skrytych wewnątrz skarbów. Warto już na początku rozgrywki zainwestować 2-3 punkty w Otwieranie zamków, potem rozwijać tę zdolność o 1 poziom co 2 poziomy postaci. Dzięki temu zyskasz olbrzymie ilości przedmiotów i gotówki.
  • Materiały wybuchowe - umiejętność ta pozwala zadawać większe obrażenia przy pomocy materiałów wybuchowych, lecz także korzystać z mocniejszych broni tego typu. Kluczowa jest jednak możliwość rozbrajania pułapek. Inwestuj w nią na tej samej zasadzie, co w Otwieranie Zamków, a bez problemu rozbroisz każdą pułapkę.
  • Dowodzenie - zdolność, którą warto rozwijać na postaci z wysokim atrybutem Charyzmy. Sprawia, iż pobliscy sojusznicy otrzymują premię do celności - a jeśli postać z Dowodzeniem zabije kilku wrogów z rzędu bądź bossa, sojusznicy otrzymają jeszcze większe premie.
  • Twardziel i Lizus - dwie umiejętności interpersonalne, z których skorzystasz podczas rozmów z postaciami niezależnymi. Jeśli zależy ci na nie-siłowym rozwiązywaniu problemów, zainwestuj 2-3 punkty na początkowym etapie i dorzucaj kolejny punkt co 2-3 poziomy postaci.
  • Modyfikacja broni i Modyfikacja pancerza - umiejętności te pozwalają na nakładanie modyfikacji na broń i pancerz, co z kolei znacząco wzmacnia te przedmioty. Umiejętności te możesz odblokować na postaci, z której nie korzystasz - wystarczy ją utworzyć, rozwinąć te umiejętności, zmodyfikować ekwipunek i następnie odłączyć ją od drużyny.
  • Zaklinacz zwierząt - umiejętność za sprawą której będziesz w stanie oswoić zwierzę, by podążało za postacią. Każde tego typu zwierzę oferuje konkretną premię - jak zwiększenie szansy na trafienie krytyczne czy poprawa kondycji - a także bierze czynny udział w walce. Wyższe poziomy oferują ekstremalnie silne premie (i przede wszystkim cechy), ale już nawet 1 punkt pozwoli oswoić proste zwierzę.

Powyższa lista może wydawać się długa, jednak wystarczy, że odblokujesz po jednej umiejętności na każdej ze swoich postaci. Nie odczujesz przy tym zbyt dużego uszczerbku na punktach umiejętności, a jednocześnie znacznie ułatwisz sobie rozgrywkę.

Następnie: Wasteland 3 - drużyna: jak dołaczyć kolejnych członków drużyny

Spis treści: Wasteland 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wasteland 3 - postać: dziwactwa

Komentarze