Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Warner Bros. pracuje nad filmem Minecraft

W kooperacji z twórcami gry.

Wytwórnia Warner Bros. Pictures współpracuje ze studiem Mojang nad produkcją filmu opartego o licencję popularnego Minecrafta. Informację potwierdził na Twitterze sam Markus „Notch” Persson, twórca pierwszej wersji produkcji.

„Ktoś stara się ujawnić fakt, że pracujemy z Warner Brothers nad potencjalnym filmem Minecraft Movie” - napisał. „Ja chciałem to ujawnić!”

„To prawda. Wszystko w tej wiadomości jest prawdą, łącznie z fragmentem, w którym pisałem, że to ja chciałem ujawnić informacje” - dodał deweloper w korespondencji wysłanej do serwisu Polygon.

„Zdaję sobie sprawę, że to może być przesyt dla Minecrafta, ale jak często można być częścią produkcji filmowej?” - dodał Persson, używając określenia „jumping the shark”, co oznacza moment w długim serialu telewizyjnym, gdy zainteresowanie zaczyna powoli wygasać. Często wiąże się to z radykalną próbą zatrzymania widzów, czyli „skakaniem przez rekina”.

Serwis Deadline donosi nieoficjalnie, że Warner Bros. ma w planach film z aktorami, a w roli producentów zaangażowano Roya Lee i Jilla Messicka. Ten pierwszy odpowiadał ostatnio za udane LEGO Przygoda.

Poniżej Minecraftowa animacja parodiująca „Matrix”, w ramach inspiracji:

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze