Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

War of the Vikings najeżdża Steam

Za ok. 80 zł w Early Access.

Paradox Interactive opublikowało wczesną wersję sieciowej gry akcji War of the Vikings w programie Early Access na Steamie.

Za produkcję ponownie odpowiada studio Fatshark. War of the Vikings bazuje także na technologii poprzedniego tytułu z serii - War of the Roses. W grze tworzymy własnego wojownika, a zadaniem jest złupienie Anglików jako Wiking, lub obrona kraju. Twórcy zapewniają, że ich tytuł jest jedynie „inspirowany historią”. Rozgrywka stawia na pojedynki w zwarciu, uzbrojenie i lokacje z epoki oraz bitwy dla maksymalnie dla 64 osób.

Projekt we wczesnej wersji wyceniono na 19 euro (ok. 80 zł). Zgodnie z zasadami programu Early Access, zakup gwarantuje dostęp do wszystkich aktualizacji bez dodatkowych opłat. Za skromne 135 euro (ok. 570 zł) nabyć można edycję Valalla, z wszystkimi planowanymi dodatkami DLC.

Posiadacze War of the Roses: Kingmaker Edition oraz War of the Vikings w wersji alpha będą mogli sprawdzić edycję Early Access za darmo, od 1 do 4 października. Natomiast gracze z kopią War of the Roses: Kingmaker Edition lub Mount and Blade: Warband na Steamie, dostaną 10% zniżki przez pierwszy miesiąc.

Pełna wersja gry zadebiutuje w I kwartale przyszłego roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze