Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W Total War: Pharaoh zagramy w październiku. Jest data premiery

Strategia w Egipcie.

Studio Creative Assembly potwierdziło datę premiery Total War: Pharaoh, czyli najnowszej odsłony serii strategii. Produkcja poświęcona epoce starożytnego Egiptu zadebiutuje na rynku 11 października.

Informację opublikowano w mediach społecznościowych studia. Jak możemy się dowiedzieć, podany termin dotyczy wyłącznie wydania cyfrowego. Wersja fizyczna zadebiutuje niecałe dwa tygodnie później - konkretnie 23 października. Dla fanów pudełek przygotowano droższą i bogatszą edycję z unikalnymi pakietami kosmetycznymi i dwustronnym plakatem.

Jak czytamy dalej, gracze, którzy zadecydują się zainwestować w preorder, otrzymają dodatkowo dostęp do darmowego weekendu z grą, który rozpocznie się 29 września. W zakładce produkcji na Steamie znajdziemy trzy warianty do wyboru: standardowy za 289 zł, Deluxe Edition za 351 zł, oferujący dodatkowo pakiet frakcji, oraz w końcu Dynasty Edition za 440,25zł, w którym znajdziemy trzy pakiety frakcji, zestaw dodatkowych kampanii oraz ścieżkę dźwiękową.

Dla przypomnienia: akcję gry osadzono u schyłku epoki brązu, starcia toczyć będziemy w czasie rzeczywistym, a imperia rozbudujemy turowo. Zarówno zwolennicy dyplomacji jak i wolący rozwiązywać problemy za pomocą siły znajdą tu coś dla siebie. W grze wybierzemy spośród ośmiu przywódców frakcji z trzech bogatych centrów kulturowych, które różnią się stylem gry i dostępnymi jednostkami.

Total War: Pharaoh ma odejść od założeń z wcześniejszych odsłon i skupić się na elementach historycznych, rezygnując z nawiązań do mitologii. Swoimi pierwszymi wrażeniami z gry podzielił się niedawno Patrick w obszernym wpisie. Produkcja zmierza wyłącznie na komputery osobiste, a dostępne będzie przez Steam i Epic Games Store.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze