Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Video: Szturmujemy twierdzę w grze Śródziemie: Cień Wojny

W rozdzielczości 4K.

Podczas tegorocznych targów Gamescom mogliśmy zagrać w Śródziemie: Cień Wojny. Mieliśmy też szansę nagrać rozgrywkę w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę - oczywiście z wersji PC.

Oferowany w demie fragment to atak na jedną z wrogich twierdz. Oblężenia i przejmowanie kontroli nad takimi strukturami to jeden z ważniejszych elementów przygody oraz nowość w serii.

Podczas szturmów wykorzystujemy popleczników, których uda nam się przeciągnąć na swoją stronę podczas kampanii. Wybieramy kilku, którzy naszym zdaniem najbardziej przydadzą się w danej misji i razem rozpoczynamy ofensywę.

Zobacz: Śródziemie: Cień Wojny - Poradnik, Solucja

W walce biorą też rzecz jasna udział zwykłe, słabsze jednostki orków, które podlegają lojalnym nam hersztom. Owocuje to całkiem imponującymi pod względem skali potyczkami.

By zdobyć twierdzę, należy przejąć wyznaczone obszary, a na końcu pokonać głównego bossa.

Akcja rozgrywa się po wydarzeniach z Cienia Mordoru. W finale poprzedniej odsłony Talion nakłonił Celebrimbora do dalszej walki w Mordorze, by powstrzymać rosnącego w siłę Saurona. Talion zrealizował swój plan i wykuł nowy Pierścień Władzy, by stanąć do walki z najpotężniejszymi przeciwnikami.

Śródziemie: Cień Wojny ukaże się w Polsce 10 października 2017 roku.

Komentarze