Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Venom 3” wstrzymany przez strajki, a „Pierścienie Władzy” skończone. Co z resztą produkcji?

Aktorzy żądają zmian.

Strajk aktorów w Hollywood przybiera na sile z każdym dniem. Do demonstrantów dołączyła ekipa widowiska „Venom 3”. Z kolei drugi sezon „Pierścieni Władzy” powstaje zgodnie z harmonogramem. Reszta produkcji prawdopodobnie ogłosi za chwilę wstrzymanie prac.

Przypomnijmy, że pod koniec zeszłego tygodnia aktorzy dołączyli do scenarzystów w ogólnokrajowym strajku. Według założeń, nie mogą występować przed i poza kamerą, promować swoich dzieł, uczestniczyć w zdjęciach próbnych i wydarzeniach branżowych, a ponadto negocjować kolejnych projektów. Artyści domagają się między innymi określenia na nowo zasad współpracy z platformami streamingowymi oraz uregulowania kwestii związanych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Co istotne, część wytwórni zaplanowała zdjęcia w taki sposób, aby zakończyć je tuż przed rozpoczęciem demonstracji. Taka sytuacja tyczy się chociażby „Pierścieni Władzy” - informuje Variety. W większości jednak przypadków producenci wierzyli, że negocjacje z aktorami zakończą się porozumieniem i uda się dokończyć widowiska.

Wiemy, że nakręcono już blisko siedemdziesiąt procent materiału do „Gladiatora 2”, ale projekt stanął teraz w miejscu. Do grona pikietujących niedługo mają dołączyć ekipy „Juror #2” (nowy dramat od 93-letniego Clinta Eastwooda) i „Mortal Kombat 2”. Na sierpień natomiast planowano realizację filmowej adaptacji „Minecrafta” z Jasonem Momoą w roli głównej, ale trudno wierzyć, aby strajk zakończył się w lipcu.

Jak zauważają źródła Variety, prace nad „Sokiem z żuka 2” Tima Burtona i „Mission: Impossible - Dead Reckoning Part Two” Christophera McQuarrie’a są na zaawansowanym etapie. Obsada jednak obu produkcji należy do SAG-AFTRA (organizacji reprezentującej aktorów w konflikcie, w ramach której jest zrzeszonych ponad 160 tysięcy artystów), a to oznacza komplikacje.

Pamiętajmy, że przerwę ogłoszono już na planie „Deadpoola 3”, w którym zagrają Ryan Reynolds i Hugh Jackman. Z kolei drugi sezon serialu „Gra o tron: Ród Smoka” będzie dalej nagrywany, ponieważ produkcja powstaje w Wielkiej Brytanii, we współpracy z artystami podlegającymi pod brytyjski związek zawodowy Equity, a nie wspomniane SAG-AFTRA.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Jusiński

Jakub Jusiński

Autor

Wielki fan kina wojennego i dramatów historycznych. Kuba zajmuje się głównie pisaniem newsów ze świata filmów, seriali i VOD.

Komentarze