Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valorant - Agent: Cypher

Śledzenie ruchów graczy, kontrola pola walki.

Agent Cypher w Valorant to prawdziwe błogosławieństwo, jeśli jest akurat w twojej drużynie. Postać jest istną siecią inwigilacyjną, zdolną monitorować ruch wrogów na całej mapie. W tym rozdziale opisujemy zdolności tej postaci i sposób rozgrywki przy jej wykorzystaniu.


Umiejętności specjalne Cyphera

Cypher, podobnie jak Sage, nie dysponuje żadnymi zdolnościami ofensywnymi. Co więcej, wszystkie pozwalają na monitorowanie ruchu wrogich agentów. Cypher ma dostęp do następujących umiejętności:

  • C: Potykacz (1) - za sprawą tej zdolności rozłożysz zniszczalny i ukryty potykacz, tworząc linkę pomiędzy miejscem aktywacji i przeciwległą ścianą. Gdy wróg wejdzie w linkę, zostanie unieruchomiony i wykryty, a po krótkiej chwili także oszołomiony, pod warunkiem, iż nie zniszczy potykacza odpowiednio szybko. Nadajnik z potykaczem możesz w dowolnej chwili podnieść, by wykorzystać w innym miejscu.
  • Q: Cyberklatka (2) - dzięki tej zdolności rozłożysz cyberklatkę, którą następnie możesz aktywować. W momencie aktywacji tworzy ona strefę blokującą wizję, a każdy wróg który przez nią przejdzie zostanie zarejestrowany, natomiast ty i twoi sojusznicy otrzymacie o tym stosowne powiadomienie dźwiękowe.
  • E: Kamera szpiegowska (3) - pozwala wystrzelić kamerę, która przyklei się do wskazanego miejsca. Możesz ją następnie aktywować za pomocą klawisza E, by wyświetlić obraz z kamery. W trakcie patrzenia przez kamerę możesz wystrzelić lotkę oznaczającą - jeśli trafisz nią wroga, zostanie on oznaczony i będzie widoczny dla ciebie i twoich sojuszników. Kamera może zostać zniszczona przez nieprzyjaciela.
  • X: Kradzież neuronów (4) - zdolności użyjesz na zabitym wrogu, by na krótką chwilę ujawnić pozycję wszystkich nieprzyjaciół na mapie, którzy pozostają jeszcze przy życiu. W trakcie trwania zdolności wrogowie będą widoczni przez ściany dla ciebie i twoich sojuszników.

Rozgrywka i porady

Mimo przynależności do klasy Strażników, Cypher jest typowym kontrolerem, którego zadaniem jest po prostu ograniczanie ruchów wroga. Jeśli zdecydujesz się nim grać, zapoznaj się z następującymi poradami:

  • Potykacz to świetne narzędzie do zabezpieczania flank. Rozstawiaj nadajniki z potykaczem w miejscach, w których może pojawić się wróg, a których nie dasz rady zabezpieczyć. Nawet jeśli wróg finalnie nie wpadnie w pułapkę, tylko zniszczy potykacz, w dalszym ciągu będziesz w stanie to usłyszeć - bądź zauważyć, gdy na mini-mapie zniknie specyficzna ikonka (5).
  • Korzystaj z Kamery szpiegowskiej, by bezpiecznie sprawdzać okolice. Ustaw ją wysoko nad ziemią, tuż za zakrętem i popatrz przez jej obiektyw. Jeśli w polu widzenia pojawi się wróg, twoi sojusznicy zauważą jego pozycję na mini-mapie - możesz też dodatkowo oznaczyć go lotką, by jego sylwetka widoczna była przez ściany. Nie przejmuj się, jeśli wróg zniszczy kamerę - zawsze lepiej ona, niż ty!
  • Cyberklatka świetnie sprawdza się do zabezpieczenia wąskich przejść jako obrońca. Jeśli masz podejrzenie, że wrogowie mogą zaszarżować na punkt podkładania bomb, rzuć i aktywuj klatkę w wąskim przejściu prowadzącym do wspomnianego punktu. Jeśli wróg wejdzie w obszar klatki, ty i sojusznicy otrzymacie o tym informacje dźwiękową - choć najpewniej zniechęci to nieprzyjaciela do jakiejkolwiek akcji.
  • Kradzież neuronów to potężna zdolność, która na kilka sekund ujawni pozycję wrogów. Aktywuj ją na pierwszym wrogu, którego uda się wam zabić. Jeśli gracie jako obrońcy, dowiecie się wtedy, na który punkt podkładania bomby kierują się wrogowie - jeśli z kolei jako atakujący, poznacie pozycje wrogich obrońców, co ułatwi przeprowadzenie natarcia.

Agent Cypher zdecydowanie nie jest dla każdego gracza. Rozgrywka tą postacią zorientowana jest wokół monitorowania pozycji wroga, a sam agent nie daje dostępu do żadnych ofensywnych zdolności specjalnych. Co więcej, dobra znajomość map i wiedza, gdzie umieszczać konkretne gadżety, znacząco zwiększają skuteczność tej postaci.

Następnie: Valorant - bunny hop

Spis treści: Valorant - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valorant - Agent: Reyna

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Komentarze

More On Valorant

Najnowsze artykuły