Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valheim - mroczna postać śledzi graczy

Tajemniczy obserwator.

  • Gracze Valheim informują o tajemniczej postaci, która śledzi użytkowników
  • Pojawiają się głosy, że jegomościem może być sam Odyn

Valheim to osadzona w wikińskich realiach gra survivalowa, która cieszy się dużą popularnością. Użytkownicy zauważyli jednak, że próby przetrwania w niebezpiecznym świecie czasami obserwuje tajemniczy osobnik.

Z relacji graczy wynika, że na obszarach bagiennych dużej mapy pojawia się mroczna postać. Z daleka spogląda na podopiecznego uczestników zabawy i znika, kiedy bohater spróbuje do niego podejść lub zaatakować.

Tajemniczy jegomość ubrany jest w kaptur lub płaszcz oraz wyposażony jest w laskę. Pewien użytkownik forum Reddit stwierdził, że osobnik przypomina skrzyżowanie Obi-Wana z „Gwiezdnych wojen” i Gandalfa z „Władcy Pierścieni”.

Weird robed figure from r/valheim

Nie wiadomo, kim jest postać. Niektóry spekulują, że może być zjawą, czyli jednym z oponentów, występujących w Valheim - tym bardziej, że wróg także pojawia się na bagnach. Inni uważają, że to sam Odyn, a więc najważniejszy bóg w mitologii nordyckiej, na której bazuje produkcja.

To o tyle możliwe, że celem graczy jest pokonanie The Forsaken - potężnego przeciwnika ojca Thora. Niewykluczone, że władca Asgardu osobiście dogląda działań użytkowników, zwłaszcza, że w podaniach często przebierał się za podróżnika z kapturem i laską.

Odin paid us homage after defeating the third boss from r/valheim

Valheim dostępne jest na Steamie w programie Early Access. W trakcie przygody nie tylko eksplorujemy duży świat i walczymy z przeciwnikami (również bossami), ale też budujemy struktury i rozwijamy postać.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze