Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wikingowie podbijają Steam - Valheim nowym hitem

Survivalowy kuzyn Valhalli.

  • Valheim to survivalowy hit Steama
  • Miliony graczy walczą o przetrwanie jako wikingowie

Valheim zadebiutowało na Steamie (jako Early Access) w ubiegły wtorek, 2 lutego. Wystarczyło kilka dni, by niezależna produkcja zdobyła ogromną popularność - stale utrzymuje się na pierwszym miejscu listy bestsellerów na platformie Valve.

Ponadto, recenzje użytkowników są „Przytłaczająco pozytywne” z 96 procentami pozytywnych opinii. Największa licza graczy zalogowanych w jednym momencie szybko przekroczyła 130 tysięcy.

Valheim to gra survivalowa, w której gramy wikingiem. Zbieramy zasoby, budujemy dom, broń, narzędzia, wybieramy się na polowania. Elementem odróżniającym tytuł od Rust czy Ark jest fakt, że PvP (walki między graczami) jest opcjonalne i nie ma dużego znaczenia.

Gra zwraca też uwagę oprawą wizualną. Część elementów graficznych i modeli celowo wykonana jest w stylu przywodzącym na myśl oprawę rodem z pierwszego PlayStation.

W trakcie fazy Early Access twórcy mają zamiar rozbudować crafting, dodać kolejne biomy, walki z bossami oraz nowe rodzaje broni i elementów do budowania struktur. Deweloperzy zaznaczyli, że przed premierą cena gry może zostać zwiększona. Obecnie Valheim można kupić za 72 zł.

O autorze
Komentarze